Vážení návštěvníci mých stránek, buďte zde vítáni. Nic v životě není neměnné a tak i tyto stránky mění svůj obsah a psí škola své dosavadní fungování.

Ze stránek se stávají z části stránky vzpomínkové. Co se však nemění je, že zde najdete kontakt a možnost individuální pomoci, rady, nebo nasměrování na ty, kteří vám pomohou posunout se vámi vybraným směrem.

Tato psí škola vznikla proto, aby Vám všem, kteří hledáte pomoc s výchovou a výcvikem štěňátka, psího dorostence či pejska problémového, pomohla ukázat cestu jak na to. A tyto stránky proto, aby Vás nasměrovaly právě sem. Každému vyhovuje něco jiného. Tak jako pro sebe a své děti vybíráme školy, tak má každý možnost vybrat si školu pro svého psa. Z množství psích škol a cvičáků si vybere každý, kdo chce se svým psem pracovat. Ale nejsme stejní, máme různé požadavky na místo kam budeme se svým pejskem docházet, na člověka, který bude nás a psa učit a na metody, kterými nás bude učit, protože to co někomu vyhovuje, nemusí nutně vyhovovat nám.

Svou psí školu považuji za tu, která se pro nás lidi nazývá základní. Naučili jsme se v ní číst a psát a jak vycházet s ostatními. Máme ji všichni. A takovou školou, která by měla naučit nezbytným základům by měli projít i naši psi. Pes nemusí mít nutně řadu zkoušek z výkonu, ale jedinec který nemá ani přivolání může způsobit nepříjemnosti jak vám, tak okolí, a v neposlední řadě sobě. Bez základní poslušnosti se prostě ani při dalším výcviku nehnete z místa. Ať již máte plemeno, se kterým se chcete věnovat pracovnímu výcviku, loveckého psa, se kterým chcete chodit lovit nebo honáka, se kterým chcete pást ovce, nebo chcete jen běhat agility, všichni mají stejný základ. To, jestli váš pejsek půjde na "vysokou pracovní" nebo "vysokou loveckou", nebo vůbec budete pokračovat v dalším výcviku, záleží už jen na vás, na plemeni, které jste si zvolili, na každém jednotlivém psu, na vašich snech, cílech, možnostech a píli.

Psí škola byla pojmenována po Kimovi. Po mém dlouholetém snu, který se zhmotnil a přinesl mi krásné roky společného bytí, práce, zábavy a učení nás obou. Na následujících stránkách a řádcích bude psáno nejen o něm, ale i o ostatních, kteří přišli do mého života, protože každý z nich je naprosto jedinečný a každý mi ukázal další směry, kterými se s nimi společně ubírám.

Bůh pro nás stvořil psa, abychom poznali, jaké to je, být bezmezně milováni.